OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Ogólnopolska Baza Kolejowa

Witaj w najstarszej w Polsce bazie informacji o sieci kolejowej. Znajdziesz tu najobszerniejszy spis linii, stacji, przystanków, posterunków i innych obiektów kolejowych które istnieją bądź istniały na terenie Polski. Oprócz samego spisu do Twojej dyspozycji oddajemy bogatą galerię zdjęć, informacji o stanie obecnym i historii tych obiektów. Zapraszamy do odkrywania historii kolejnictwa w naszym kraju!

Informacje:

16 września 2020 Baza otrzymała trzy nowe funkcjonalności. Pierwszą z nich jest możliwość filtrowania zdjęć po autorze w galeriach poszczególnych obiektów. Druga to filtr tagów w galeriach poszczególnych użytkowników, a trzecia – galeria zbiorcza generowana dla konkretnego autora. Będzie ona przydatna, gdy jego materiały dodawane są z różnych kont.

12 września 2019 Po krótkiej przerwie wracamy z możliwością dodawania komentarzy. Ich zakres i sposób zamieszczania pozostaje jak dotychczas. Zmieniamy za to zasady zamieszczania nowych wpisów. Będą one podobne do umieszczania materiałów w galeriach. Komentować może każdy, zalogowany lub nie, z tym że wszystkie wpisy przed pojawieniem się na stronie będą przechodzić przez akceptację administratorów. Spowolni to wprawdzie proces publikacji, ale pozwoli zachować dużo wyższą jakość niż do tej pory.Mbr> Zapraszamy do ponownego komentowania materiałów!

05 września 2019 Wprowadzamy dwie innowacje do galerii. Pierwsza, to podział galerii na dwa główne działy – infrastrukturę i tabor. Nad zdjęciami można wybrać aktualny rodzaj widoku (infrastruktura, tabor lub oba). Na razie dostępna jest tylko taka podstawowa funkcjonalność, z czasem planujemy jej rozwój.
Druga, to możliwość podglądu swoich zdjęć, które zostały wysłane na serwer, ale jeszcze nie zatwierdzone przez redakcję.

starsze:

Ostatnio dodano zdjęcia

Obiekty ostatnio skomentowane

Kowary
Kowary

janusz nowaczewski (2020-10-23 20:41:46)

To nie jest P8, przypomina raczej T15.

Sucha Beskidzka
Sucha Beskidzka

byjs (2020-10-23 19:59:39)

Akurat nie PKP tu winne. Ile osób wsiada do pociągu tutaj czy w Wadowicach? I ile jest tych pociągów? Kogo stać na utrzymywanie kas, z których będzie korzystać kilkanaście osób dziennie (w tym kolejarze). Wiele jest takich odnowionych i pustych dworców i będzie jeszcze więcej. Tu nawet automat nie ma uzasadnienia. Przykre, bo kasa zawsze wnosi życie w poczekalnie, ale niestety takie są realia.

Jelenia Góra – Żagań (283)
Jelenia Góra – Żagań (283)

Olek Droń (2020-10-23 15:58:54)

Dzień dobry! Wg informacji gazety lokalnej, MON ma zamiar odbudować odcinek Żagań-Zebrzydowa w związku z planowanym stacjonowaniem amerykańskiego wojska w Żaganiu. Pozdrawiam serdecznie, Olek.

Reńska Wieś
Reńska Wieś

ROPA Poznań (2020-10-23 11:03:14)

Poprawiam się; napisałem że piękny budynek ale od podjazdu, z przodu ruina - szkoda.

Reńska Wieś
Reńska Wieś

ROPA Poznań (2020-10-23 10:57:51)

Mimo ubytków na dachu - przepiękny budynek. Ciekaw jestem, jak wygląda po roku "istnienia" - pozdrawiam.

Stargard
Stargard

octanq (2020-10-23 03:34:06)

Więcej informacji: https://radioszczeci…

Toruń Wschodni
Toruń Wschodni

Cezary Mirowski (2020-10-23 01:03:58)

Nie lekceważyłbym tego i odniosę się przy okazji modernizacji (o ile w tych zajobowych czasach do niej dojdzie) dworca. A poważnie - następna zagadka warta rozwiązania. Tu powinno być łatwiej niż w Aleksandrowie Kujawskim z domniemaną wieżą wodną przy parowozowni.

Toruń Wschodni
Toruń Wschodni

Cezary Mirowski (2020-10-23 00:43:44)

Dzięki, poprawię w opisie. Na schemacie nie zmieściła się cała nazwa.

Stargard
Stargard

Gerson (2020-10-22 20:09:35)

Też mi się wydaje, że raczej nie uda się wskrzesić przejazdów do Pyrzyc i dalej do Myśliborza. Nakłada się tutaj kilka aspektów, takich, jak: budowa S3 (która pogrzebała na tym odcinku linię 410), niechęć ówczesnej władzy Myśliborza do kolei i budowa obwodnicy Myśliborza po śladzie linii kolejowej. Tutaj busy przejęły połączenia zarówno te do Szczecina, jak i te do Gorzowa. Co ciekawe mieszkańcy jednak chcą powrotu kolei do Myśliborza i są zadowoleni ujęcia jej w programie Kolej plus (ale to może nie wystarczyć). Do dzisiaj "pomnikiem" nieudacznictwa władz tego miasta, jest strasząca ruina dworca na trasie do Dębna. Co do Pyrzyc sytuacja jest trochę inna. Położenie geograficzne i układ dróg sprawia, że szybciej do Szczecina można się dostać samochodem i co ciekawe starą DK3 (44km w czasie ok. 39 min. od dworca w Pyrzycach do Szczecina Głównego). S3 nie przejęła tego potoku, gdyż jazda nią do Szczecina wydłuża czas i liczbę kilometrów koniecznych do pokonania (57km w czasie 45 min.). Przejechanie tej trasy przez Stargard to już 65km w czasie ponad 1 godzinę. Poza tym między Pyrzycami, a Stargardem Kluczewo znajdują się małe miejscowości, które będą generować małe potoki pasażerów. Dodatkowo dochodzi niechęć włodarzy Pyrzyc do reaktywacji linii, którzy chcieli wzorem Myśliborza wybudować obwodnicę po śladzie linii kolejowych. Programem Kolej plus rząd "strzelił im trochę w stopę" ;)

Toruń Wschodni
Toruń Wschodni

Paweł Niedomagała (2020-10-22 13:44:26)

Podobny i także wyjazdowy stoi w Chełmży, na peronie 3, od strony Torunia Wschodniego.

| Dalej ==»

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...