OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Ogólnopolska Baza Kolejowa

Witaj w najstarszej w Polsce bazie informacji o sieci kolejowej. Znajdziesz tu najobszerniejszy spis linii, stacji, przystanków, posterunków i innych obiektów kolejowych które istnieją bądź istniały na terenie Polski. Oprócz samego spisu do Twojej dyspozycji oddajemy bogatą galerię zdjęć, informacji o stanie obecnym i historii tych obiektów. Zapraszamy do odkrywania historii kolejnictwa w naszym kraju!

Informacje:

12 września 2019 Po krótkiej przerwie wracamy z możliwością dodawania komentarzy. Ich zakres i sposób zamieszczania pozostaje jak dotychczas. Zmieniamy za to zasady zamieszczania nowych wpisów. Będą one podobne do umieszczania materiałów w galeriach. Komentować może każdy, zalogowany lub nie, z tym że wszystkie wpisy przed pojawieniem się na stronie będą przechodzić przez akceptację administratorów. Spowolni to wprawdzie proces publikacji, ale pozwoli zachować dużo wyższą jakość niż do tej pory.Mbr> Zapraszamy do ponownego komentowania materiałów!

05 września 2019 Wprowadzamy dwie innowacje do galerii. Pierwsza, to podział galerii na dwa główne działy – infrastrukturę i tabor. Nad zdjęciami można wybrać aktualny rodzaj widoku (infrastruktura, tabor lub oba). Na razie dostępna jest tylko taka podstawowa funkcjonalność, z czasem planujemy jej rozwój.
Druga, to możliwość podglądu swoich zdjęć, które zostały wysłane na serwer, ale jeszcze nie zatwierdzone przez redakcję.

19 sierpnia 2019 W związku z coraz niższym poziomem zarówno nadsyłanych materiałów jak i dyskusji, od dzisiejszego dnia wprowadzamy następujące zmiany:

  • Bezterminowo zawieszony zostaje dział komentarzy.
  • Liczba zdjęć przesyłanych do redakcji zostaje ograniczona do 10 na dobę.
  • Wszystkie zdjęcia trafiające do bazy, przed publikacją będą przechodzić akceptację redakcji. Przypominamy przy tym, że fakt pojawienia się zdjęcia w galerii nie oznacza, iż trafia ono tam na zawsze. Redakcja zastrzega sobie prawo do wycofywania i przywracania nadesłanych materiałów.

11 stycznia 2019 Jako że w Bazie pojawia się coraz więcej komentarzy, mających charakter wycieczek personalnych, od dnia dzisiejszego zawieszamy możliwość dodawania wpisów przez osoby niezalogowane. Ponadto wprowadzamy możliwość bezpośredniego kontaktu (przez formularz mailowy) z każdym komentującym. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na podniesienie jakości tego elementu strony.

6 października 2018 W związku z poważną zmianą sposobu dystrybucji mapy przez serwis Google (duże ograniczenie ilości darmowych wyświetleń przy jednoczesnym drastycznym podniesieniu cen za dodatkowe), od dzisiejszego dnia z naszej mapy znikają warstwy tego dostawcy.

starsze:

Ostatnio dodano zdjęcia

Obiekty ostatnio skomentowane

Wrocław Główny – Jedlina Zdrój (285)
Wrocław Główny – Jedlina Zdrój (285)

Adolf Nowak de Piaskowski (2020-08-07 12:34:37)

Tak, ale w samej Sobotce tor też wygląda na wczoraj na jeżdżony jeszcze, choć sama stacja zarośnięta do granic możliwości. Nie wiadomo czy odcinek Św. Przedmieście - Kraszowice będzie remontowany gdyż na razie nie ruszono na nim palcem. Przed wjazdem na Podsudecką jest przymocowanych kilka podkładów na torze blokujących wjazd. Co prawda jednak, na międzytorzu leżą szyny na odcinku 100 metrów

Bielawa Zachodnia
Bielawa Zachodnia

Adolf Nowak de Piaskowski (2020-08-07 12:25:26)

Niestety do Bielawy mało kto jeżdzi obecnie pociągiem. Sama stacja - obecnie przystanek końcowy, jest położona na peryferiach Bielawy. Kursem "Wielka Sowa" Wrocław godz. 12:08 przyjechało 15 osób a o godz. 13:39 odjechała 1 osoba. Być może gdyby był czynny przystanek "Centralny" byłoby większe zainteresowanie. Ale komunikacja autobusowa w powiecie dzierżoniowskim ma dobre pokrycie liniami. Na każdym przystanku, czego nie ma nawet w Poznaniu, są wyświetlacze dynamiczne o kursach. Wogóle ruch na całej linii D5 Legnica - Kamieniec jest bardzo mały, jedynie na odcinku Świdnica - Jaworzyna Śl. można liczyć średnio po 25 osób na kursie. Więcej pasażerów jest na linii D16 ale tylko z Wrocławia do Świdnicy.

Bielawa Zachodnia
Bielawa Zachodnia

Adolf Nowak de Piaskowski (2020-08-07 12:15:16)

Tor prawdopodobnie realnie istnieje do tego miejsca: https://goo.gl/maps/… Ale ze względu na bujną roślinność można to tylko stwierdzić na podstawie zdjęcia lotniczego. W każdym razie, na moście tu już ich nie ma: https://goo.gl/maps/…

Bielawa Zachodnia
Bielawa Zachodnia

Adolf Nowak de Piaskowski (2020-08-07 12:11:51)

Dzisiaj jest tu taki gąszcz roslinności że szyny widać tylko w miejscu ścieżki za plecami tego foto.

Bielawa Zachodnia
Bielawa Zachodnia

Adolf Nowak de Piaskowski (2020-08-07 12:10:13)

Dzisiaj tego rozjazdu już nie ma, po remoncie linii został zlikwidowany.

Bielawa Centralna
Bielawa Centralna

Adolf Nowak de Piaskowski (2020-08-07 12:08:35)

Bielawa Centralna nieprędko zostanie oddana do użytku, jeśli wogóle, gdyż prace nad nią zostały zarzucone.

Świętno
Świętno

Prochiron (2020-08-07 11:26:07)

Stacja jest w bardzo przyzwoitym stanie, prawie jakby tam coś jeździło na co dzień. Nic nie wskazuje na to, że kawałek dalej szlak jest po prostu urwany i zlikwidowany.

Koszalin – Goleniów (402)
Koszalin – Goleniów (402)

U. Twardowski (2020-08-07 10:16:40)

Troche zle usytuowanie przejscia dla pieszych - samochody musza jak najszybciej opuscic strefe pomiedzy zaporami a tutaj zaraz za wyjazdowa zapora trzeba czekac, az pieszy zejdzie a zapora zamknie samochod na przejezdzie, chyba ze sterowanie zaporami wykonuje kolejarz, i czeka, az samochody zjada ze strefy zagrozenia

Ustka Uroczysko
Ustka Uroczysko

Jacek (2020-08-07 08:07:06)

Bardzo dziękuję.

Brodnica – Bydgoszcz Wschód (209)
Brodnica – Bydgoszcz Wschód (209)

ROPA Poznań (2020-08-06 22:23:37)

Pani była "szeregowym" pracownikiem, to co kazano jej napisać, napisała. A że się nie udało to trudno. Po jakie licho śpieszono się z zakupem tego taboru do tego pomysłu? Najpierw plan, a potem realizacja elementów do niego. Tu najwyraźniej popełniono "falstart".

| Dalej ==»

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...