OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Ogólnopolska Baza Kolejowa

Witaj w najstarszej w Polsce bazie informacji o sieci kolejowej. Znajdziesz tu najobszerniejszy spis linii, stacji, przystanków, posterunków i innych obiektów kolejowych które istnieją bądź istniały na terenie Polski. Oprócz samego spisu do Twojej dyspozycji oddajemy bogatą galerię zdjęć, informacji o stanie obecnym i historii tych obiektów. Zapraszamy do odkrywania historii kolejnictwa w naszym kraju!

Informacje:

12 września 2019 Po krótkiej przerwie wracamy z możliwością dodawania komentarzy. Ich zakres i sposób zamieszczania pozostaje jak dotychczas. Zmieniamy za to zasady zamieszczania nowych wpisów. Będą one podobne do umieszczania materiałów w galeriach. Komentować może każdy, zalogowany lub nie, z tym że wszystkie wpisy przed pojawieniem się na stronie będą przechodzić przez akceptację administratorów. Spowolni to wprawdzie proces publikacji, ale pozwoli zachować dużo wyższą jakość niż do tej pory.Mbr> Zapraszamy do ponownego komentowania materiałów!

05 września 2019 Wprowadzamy dwie innowacje do galerii. Pierwsza, to podział galerii na dwa główne działy – infrastrukturę i tabor. Nad zdjęciami można wybrać aktualny rodzaj widoku (infrastruktura, tabor lub oba). Na razie dostępna jest tylko taka podstawowa funkcjonalność, z czasem planujemy jej rozwój.
Druga, to możliwość podglądu swoich zdjęć, które zostały wysłane na serwer, ale jeszcze nie zatwierdzone przez redakcję.

19 sierpnia 2019 W związku z coraz niższym poziomem zarówno nadsyłanych materiałów jak i dyskusji, od dzisiejszego dnia wprowadzamy następujące zmiany:

  • Bezterminowo zawieszony zostaje dział komentarzy.
  • Liczba zdjęć przesyłanych do redakcji zostaje ograniczona do 10 na dobę.
  • Wszystkie zdjęcia trafiające do bazy, przed publikacją będą przechodzić akceptację redakcji. Przypominamy przy tym, że fakt pojawienia się zdjęcia w galerii nie oznacza, iż trafia ono tam na zawsze. Redakcja zastrzega sobie prawo do wycofywania i przywracania nadesłanych materiałów.

11 stycznia 2019 Jako że w Bazie pojawia się coraz więcej komentarzy, mających charakter wycieczek personalnych, od dnia dzisiejszego zawieszamy możliwość dodawania wpisów przez osoby niezalogowane. Ponadto wprowadzamy możliwość bezpośredniego kontaktu (przez formularz mailowy) z każdym komentującym. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na podniesienie jakości tego elementu strony.

6 października 2018 W związku z poważną zmianą sposobu dystrybucji mapy przez serwis Google (duże ograniczenie ilości darmowych wyświetleń przy jednoczesnym drastycznym podniesieniu cen za dodatkowe), od dzisiejszego dnia z naszej mapy znikają warstwy tego dostawcy.

starsze:

Ostatnio dodano zdjęcia

Hrubieszów Miasto
Hrubieszów Miasto (woj. lubelskie)
Forsthaus
Forsthaus (woj. mazowieckie)
Gorzuchowo Chełmińskie
Gorzuchowo Chełmińskie (woj. kujawsko-pomorskie)
Gorzuchowo Chełmińskie
Gorzuchowo Chełmińskie (woj. kujawsko-pomorskie)
Gorzuchowo Chełmińskie
Gorzuchowo Chełmińskie (woj. kujawsko-pomorskie)
Sierpc Wąskotorowy
Sierpc Wąskotorowy (woj. mazowieckie)
Blinno
Blinno (woj. mazowieckie)
Żnin
Żnin (woj. kujawsko-pomorskie)
Kunowice
Kunowice (woj. lubuskie)
Szczecin Niebuszewo
Szczecin Niebuszewo (woj. zachodniopomorskie)
Szczecin Niebuszewo
Szczecin Niebuszewo (woj. zachodniopomorskie)
Szczecin Niebuszewo
Szczecin Niebuszewo (woj. zachodniopomorskie)
Szczecin Niebuszewo
Szczecin Niebuszewo (woj. zachodniopomorskie)
Rębiszów
Rębiszów (woj. dolnośląskie)
Rębiszów
Rębiszów (woj. dolnośląskie)
Rębiszów
Rębiszów (woj. dolnośląskie)
Rębiszów
Rębiszów (woj. dolnośląskie)
Rębiszów
Rębiszów (woj. dolnośląskie)

Obiekty ostatnio skomentowane

Hrubieszów Miasto
Hrubieszów Miasto

wasiukibic (2020-06-05 20:36:52)

Pociąg akurat przyjechał z Zamościa - w tle widoczne semafory wyjazdowe głowicy w tamtym kierunku. Fajne to były czasy; potężna Tamara do dwóch osobowych wagoników, a później zdziwienie, że przewozy nierentowne. Czasem zdarzały się przypadki, że do rozkładowego składu podczepiano kilka dodatkowych wagonów osobowych, do remontu w tutejszej wagonowni, będącej de facto oddziałem zamiejscowym zakładu w Lublinie (?); sporadycznie zdarzało się też, że w oczekiwaniu na powrót ściągała wagony towarowe z okolicznych bocznic, wtedy jeszcze moc drzemiąca pod maską tej maszyny miała tu sens.

Zdjęcia nieprzypisane
Zdjęcia nieprzypisane

wasiukibic (2020-06-05 20:31:22)

Ani Łazy (lata produkcji kibla) ani tym bardziej Jasło (konstrukcje wsporcze sieci jezdnej) nie pasują. Zostawiam jeden komentarz Kuracyji, dla informacji jakie zapodał o dwóch katastrofach, reszta leci, żeby nie zaśmiecać tematu (to też). Zgadujemy dalej.

Grudziądz
Grudziądz

ACdVL (2020-06-05 20:03:43)

Taaa.. Bez Biedronki skrzeczącej "codziennie niskie ceny" ani rusz choćby na dworcu głównym w Grudziądzu. :) Dawid - co to w krótkim przybliżeniu oznacza "piękny nowoczesny dworzec systemowy"? Chyba nie masz na myśli, że to kolejne hipernowe opakowanie typu Poznania (choć to akurat ma ciekawy kształt) czy Bydgoszczy? A może - chodzi o nowoczesne centrum wielousługowe - sklepy, drogerie, namiastka dworca, namiastka poczekalni, siłownia, kręgielnia..? Aby pasażerowie zażyli trochę ruchu dla zdrowia większego? :) #4: Ja też, mój drogi, popieram, ale jakie znaczenie ma głos szaraczków? Jednak poczekajmy na projekty - a nuż uda się zachować oryginalny wygląd? Ale nie łudźmy się - tyle zabytkowych i starych dworców obrócono w ruinę, że nie mam większych nadziei..

Nowa Sól – bocznice
Nowa Sól – bocznice

Jakub M. (2020-06-05 15:52:49)

Dlaczego zostało wstrzymane przyjmowanie nowych zdjęć dla tego obiektu?

Piekary Śląskie – Buchacz (Buchac)
Piekary Śląskie – Buchacz (Buchac)

Opolanin (2020-06-05 15:42:35)

Wytłumaczy ktoś na chłopski rozum gorolowi o co chodzi z tym terenem zapożarowanym? Czytałem, i nic z tego nie rozumiem, że co, że tam gdzieś pod ziemią coś się ciągle jara?

Biała Piska
Biała Piska

Paweł (2020-06-05 14:20:52)

Czy aby na pewno podane przez Pana daty zamknięcia stacji są poprawne? Na stronie https://www.starejuc… są nieco inne.

Gorlice
Gorlice

Olek Dron2 (2020-06-05 10:46:14)

Żal mi patrzeć na zdewastowaną stację Gorlice

Żagań
Żagań

Olek Dron2 (2020-06-05 10:40:48)

To ruiny stołówki dla kolejarzy.

Słociniec
Słociniec

jmb (2020-06-05 10:40:47)

Zaczęli rozbierać ten odcinek na kilka miesięcy przed wstrzymaniem ruchu na trasie z Grodziska Wlkp przez Stęszew do Poznania w związku z modernizacją. Wcześniej ta trasa do Opalenicy doskonale służyła jako objazdowa.

Krzelów
Krzelów

Olek Dron2 (2020-06-05 10:39:08)

Gdyby nie zlikwidowali, mogły być może kursy Legnica Północna-Leszno Dworzec Mały.

| Dalej ==»

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...