OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Ogólnopolska Baza Kolejowa

Witaj w najstarszej w Polsce bazie informacji o sieci kolejowej. Znajdziesz tu najobszerniejszy spis linii, stacji, przystanków, posterunków i innych obiektów kolejowych które istnieją bądź istniały na terenie Polski. Oprócz samego spisu do Twojej dyspozycji oddajemy bogatą galerię zdjęć, informacji o stanie obecnym i historii tych obiektów. Zapraszamy do odkrywania historii kolejnictwa w naszym kraju!

Informacje:

2 marca 2021 W dniu dzisiejszym na stronę trafiła duża nowość, w postaci uaktualnionego silnika mapy. Najbardziej widoczną zmianą jest to, że logujący się użytkownicy otrzymują do wglądu nowe warstwy podkładów mapowych.
Niestety zmiana pociągnęła za sobą sporo modyfikacji we wnętrzu strony. O ile starałem się wszystkie potencjalne błędy znaleźć i usunąć, o tyle prawdopodobnie na wszystkie nie trafiłem. W razie gdybyście natrafili na jakieś nieprawidłowe zachowania związane z mapą, piszcie na adres marek@ bazakolejowa.pl Dziękuję za wyrozumiałość i współpracę!
Informacja dla wszystkich, którym nie działa na telefonach, tabletach i innych urządzeniach mobilnych: Należy wyczyścić pliki cookie i dane przeglądania dla strony. Po przeładowaniu strona wygląda już jak powinna.

23 lutego 2021 Ze względów nie do końca zależnych od redakcji czasowo wstrzymujemy działalność działów bibliotecznych. Przepraszamy za niedogodności.

16 września 2020 Baza otrzymała trzy nowe funkcjonalności. Pierwszą z nich jest możliwość filtrowania zdjęć po autorze w galeriach poszczególnych obiektów. Druga to filtr tagów w galeriach poszczególnych użytkowników, a trzecia – galeria zbiorcza generowana dla konkretnego autora. Będzie ona przydatna, gdy jego materiały dodawane są z różnych kont.

starsze:

Ostatnio dodano zdjęcia

Obiekty ostatnio skomentowane

Odolanów
Odolanów

wasiukibic (2021-03-08 21:31:59)

Nic lepszego z czasu remontu budynku nie mam. Jak ktoś mnie podmieni - chętnie to wywalę, tak jak i nastawnię i parę innych fotek z Odolanowa, które są słabej jakości, bo sprzęt po prostu nie wydolił.

Kalisz
Kalisz

Givexnine Poznań (2021-03-08 20:57:14)

Obecnie w Kaliszu brak jest kasy biletowej. Dworzec w stutysięcznym mieście, obsługujący dobowo do 2 tysięcy podróżnych, z pociągami odchodzącymi co kilkanaście-kilkadziesiąt minut, w tym wiele połączeń dalekobieżnych - a kasy brak. Małe miasteczka mają kasę, a Kalisz - drugie największe miasto województwa kasy od ponad roku (jeśli nie dłużej) nie ma. Nie ma tam nawet biletomatu, wszyscy muszą bilety kupować w pociągu. W lepszej sytuacji jest Lubin, gdzie stoi chociaż biletomat.

Kalisz
Kalisz

wasiukibic (2021-03-08 20:41:32)

Kiedy modernizacja 14 dojdzie i tu, może wreszcie przerobią ten archaiczny układ peronów, z tym mało ergonomicznym peronikiem na międzytorzu.

Hel
Hel

ACdVL (Andrzej) (2021-03-08 20:10:21)

Opinię uszanuję, ale się nie zgodzę jako tradycjonalista - zawsze wolę stare. Nie zawsze nowe lepsze od starego. A religia ekologiczna? Cóż, dziś praktycznie wszystko bierze się pod słupek szeroko pojętej ekologii - i nie zawsze to na dobre wychodzi. Zalecam trochę rozsądku z ekologiczną religią - z niczym nie należy przesadzać, prawda to stara jak świat. Nawet ze starym, choć ja do upadłego będę bronił starego. :) Tak, gdzie LEDY mogą być przydatne, nie mówię nie i popieram opinie kolegów Opolanina i Macieja. Jednak tam, gdzie to możliwe - zalecałbym ostrożność. Bo i wizualnie też tutaj ta ledówka niestety psuje efekt - stąd mój powyższy, alarmujący w tonie komentarz. Zaraz LEDY zostaną ogłoszone bogiem światła, że tak się wyrażę. Więc - pomału, spokojnie, panocki, z tym postępem, bo nie zawsze on zdrowy, zwłaszcza tak ultradynamiczny.

Dąbrowa Górnicza
Dąbrowa Górnicza

Damian "CenTraX!" Stupień (2021-03-08 19:57:09)

Postęp prac - https://www.youtube.…

Siewierz
Siewierz

Damian "CenTraX!" Stupień (2021-03-08 19:56:27)

Dokładnie - wszystko widać na filmiku - https://www.youtube.…

Jęzor Centralny JCA – Brzęczkowice – Szadok – Klara (KP 401)
Jęzor Centralny JCA – Brzęczkowice – Szadok – Klara (KP 401)

Opolanin (2021-03-08 19:15:48)

W październiku zlikwidowano jedno przęsło tego mostu, a wczoraj (?) poleciało pod palnik drugie.

Zdjęcia nieprzypisane
Zdjęcia nieprzypisane

Marek Potocki (2021-03-08 19:15:27)

Fajny żuraw.

Wierzchucin
Wierzchucin

Paweł Niedomagała (2021-03-08 16:33:10)

Klasyka !

Zawiercie Kądzielów
Zawiercie Kądzielów

Pablo (2021-03-08 16:07:09)

Zaraz za plecami stoi prowizoryczna bramka z drewna. Tylko po co?

| Dalej ==»

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...