OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Ogólnopolska Baza Kolejowa

Witaj w najstarszej w Polsce bazie informacji o sieci kolejowej. Znajdziesz tu najobszerniejszy spis linii, stacji, przystanków, posterunków i innych obiektów kolejowych które istnieją bądź istniały na terenie Polski. Oprócz samego spisu do Twojej dyspozycji oddajemy bogatą galerię zdjęć, informacji o stanie obecnym i historii tych obiektów. Zapraszamy do odkrywania historii kolejnictwa w naszym kraju!

Informacje:

12 września 2019 Po krótkiej przerwie wracamy z możliwością dodawania komentarzy. Ich zakres i sposób zamieszczania pozostaje jak dotychczas. Zmieniamy za to zasady zamieszczania nowych wpisów. Będą one podobne do umieszczania materiałów w galeriach. Komentować może każdy, zalogowany lub nie, z tym że wszystkie wpisy przed pojawieniem się na stronie będą przechodzić przez akceptację administratorów. Spowolni to wprawdzie proces publikacji, ale pozwoli zachować dużo wyższą jakość niż do tej pory.Mbr> Zapraszamy do ponownego komentowania materiałów!

05 września 2019 Wprowadzamy dwie innowacje do galerii. Pierwsza, to podział galerii na dwa główne działy – infrastrukturę i tabor. Nad zdjęciami można wybrać aktualny rodzaj widoku (infrastruktura, tabor lub oba). Na razie dostępna jest tylko taka podstawowa funkcjonalność, z czasem planujemy jej rozwój.
Druga, to możliwość podglądu swoich zdjęć, które zostały wysłane na serwer, ale jeszcze nie zatwierdzone przez redakcję.

19 sierpnia 2019 W związku z coraz niższym poziomem zarówno nadsyłanych materiałów jak i dyskusji, od dzisiejszego dnia wprowadzamy następujące zmiany:

  • Bezterminowo zawieszony zostaje dział komentarzy.
  • Liczba zdjęć przesyłanych do redakcji zostaje ograniczona do 10 na dobę.
  • Wszystkie zdjęcia trafiające do bazy, przed publikacją będą przechodzić akceptację redakcji. Przypominamy przy tym, że fakt pojawienia się zdjęcia w galerii nie oznacza, iż trafia ono tam na zawsze. Redakcja zastrzega sobie prawo do wycofywania i przywracania nadesłanych materiałów.

11 stycznia 2019 Jako że w Bazie pojawia się coraz więcej komentarzy, mających charakter wycieczek personalnych, od dnia dzisiejszego zawieszamy możliwość dodawania wpisów przez osoby niezalogowane. Ponadto wprowadzamy możliwość bezpośredniego kontaktu (przez formularz mailowy) z każdym komentującym. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na podniesienie jakości tego elementu strony.

6 października 2018 W związku z poważną zmianą sposobu dystrybucji mapy przez serwis Google (duże ograniczenie ilości darmowych wyświetleń przy jednoczesnym drastycznym podniesieniu cen za dodatkowe), od dzisiejszego dnia z naszej mapy znikają warstwy tego dostawcy.

starsze:

Ostatnio dodano zdjęcia

Obiekty ostatnio skomentowane

Kłodawa
Kłodawa

Ernest (2020-07-15 22:22:31)

Stacja Kłodawa mieści się tak naprawdę w miejscowości Pomarzany Fabryczne, do Kłodawy ze stacji PKP jest ok 4 km.

Augustów
Augustów

Janusz Linda (2020-07-15 20:53:12)

Klucze zwrotnicowe i od wykolejnic.

Poznań Wola – bocznice
Poznań Wola – bocznice

Stanisław Pikul (2020-07-15 20:14:15)

No cóż, do czasu znalezienia dokumentów przeczących artykułowi z Kroniki Miasta Poznania będę zawarte tam informacje traktował jako wiarygodne. Opis budowy odcinka wschodniego ówczesnej E-8 jest tutaj: KMP 1975/2 https://www.wbc.pozn…

Zdjęcia nieprzypisane
Zdjęcia nieprzypisane

octanq (2020-07-15 20:08:00)

HI-RES: https://audiovis.nac… Na zdjęciu w powiększeniu widać schody prowadzące od nasypu na dół.

Węgliniec – Bielawa Dolna (– Horka) (295/495)
Węgliniec – Bielawa Dolna (– Horka) (295/495)

Tommt (2020-07-15 20:07:02)

Linia została zelektryfikowana w 2019 roku ( https://www.bazakole… ) a nie w 2000 roku. Dobrze by było zaznaczyć jeszcze na mapie, że linia jest zelektryfikowana.

Poznań Piątkowo – bocznice
Poznań Piątkowo – bocznice

Adolf Nowak de Piaskowski (2020-07-15 19:51:30)

Ten fragment bocznicy, na południe od ul. Szarych Szeregów, został wyłączony z użytku jeszcze w czasach przed smoleńskich.

Poznań Wola – bocznice
Poznań Wola – bocznice

wasiukibic (2020-07-15 19:38:20)

Nie zniknęły, nadal siedzą na liście administratora ze statusem "do wyjaśnienia" ale skoro umieściłeś je drugi raz, z wpisaną datą, to te pierwsze usunę.

Augustów
Augustów

mksuwalki (2020-07-15 19:02:19)

Właśnie nie! Miałem przyjemność podać sygnał dźwignią i wyświetlił się na pulpicie. Ciekawa hybryda nieprawdaż? A jak lekko chodzi bez pędni.

Spała
Spała

Michał Kłosowski (2020-07-15 18:47:19)

Chociaż to się może wydawać nieprawdopodobne, do Spały mają wrócić planowe pociągi... ŁKA! Ogłoszono właśnie przetarg na jednostki hybrydowe elektryczno-spalinowe, które docelowo obłożyć mają linię Łódź - Tomaszów Mazowiecki - Opoczno (czyżby jednak nie elektryfikowano?) oraz Łódź - Tomaszów Mazowiecki - Spała. Ciekawi mnie co z Bełchatowem? Być może planuje się przesunięcie jednostek z Opoczna na Bełchatów właśnie po elektryfikacji Opoczna? Jednostki mają przybyć w 2023 roku. Zobaczymy co będzie!

Otyń
Otyń

Jakub M. (2020-07-15 14:36:57)

Na profilu FB, który prowadzi Urząd Miejski Otyń została zaprezentowana wizualizacja remontu tego dworca, po którym zostanie on przerobiony w Gminne Centrum Kultury.

| Dalej ==»

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...