OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Ogólnopolska Baza Kolejowa

Witaj w najstarszej w Polsce bazie informacji o sieci kolejowej. Znajdziesz tu najobszerniejszy spis linii, stacji, przystanków, posterunków i innych obiektów kolejowych które istnieją bądź istniały na terenie Polski. Oprócz samego spisu do Twojej dyspozycji oddajemy bogatą galerię zdjęć, informacji o stanie obecnym i historii tych obiektów. Zapraszamy do odkrywania historii kolejnictwa w naszym kraju!

Informacje:

2 marca 2021 W dniu dzisiejszym na stronę trafiła duża nowość, w postaci uaktualnionego silnika mapy. Najbardziej widoczną zmianą jest to, że logujący się użytkownicy otrzymują do wglądu nowe warstwy podkładów mapowych.
Niestety zmiana pociągnęła za sobą sporo modyfikacji we wnętrzu strony. O ile starałem się wszystkie potencjalne błędy znaleźć i usunąć, o tyle prawdopodobnie na wszystkie nie trafiłem. W razie gdybyście natrafili na jakieś nieprawidłowe zachowania związane z mapą, piszcie na adres marek@ bazakolejowa.pl Dziękuję za wyrozumiałość i współpracę!
Informacja dla wszystkich, którym nie działa na telefonach, tabletach i innych urządzeniach mobilnych: Należy wyczyścić pliki cookie i dane przeglądania dla strony. Po przeładowaniu strona wygląda już jak powinna.

23 lutego 2021 Ze względów nie do końca zależnych od redakcji czasowo wstrzymujemy działalność działów bibliotecznych. Przepraszamy za niedogodności.

16 września 2020 Baza otrzymała trzy nowe funkcjonalności. Pierwszą z nich jest możliwość filtrowania zdjęć po autorze w galeriach poszczególnych obiektów. Druga to filtr tagów w galeriach poszczególnych użytkowników, a trzecia – galeria zbiorcza generowana dla konkretnego autora. Będzie ona przydatna, gdy jego materiały dodawane są z różnych kont.

starsze:

Ostatnio dodano zdjęcia

Obiekty ostatnio skomentowane

Szczecin Port Centralny SPD
Szczecin Port Centralny SPD

wasiukibic (2021-03-04 19:45:57)

Mea culpa, nie doczytałem o tych poziomkach, co jednoznacznie dyskwalifikuje obecność tego tekstu na Bazie.

Łódź Kaliska – Zasieki – Forst (14/491)
Łódź Kaliska – Zasieki – Forst (14/491)

Łukasz Kiąca (2021-03-04 19:30:40)

Przesiadka na przystanku Gorzupia na autobus ZKA do Krotoszyna i z powrotem.

Poznań Główny – Szczecin Główny (351)
Poznań Główny – Szczecin Główny (351)

ROPA Poznań (2021-03-04 16:10:43)

Obawiam się, ze korzystanie z tego przystanku nie będzie aż tak wielkie jakbyśmy sobie wyobrażali. Na Jeżycach nie ma już takich firm jak: Goplana, Wiefamel, Wiepofama. No ale jak ma być to niech będzie, a poza tym kto tak wysoko będzie po schodach wchodził na przystanek.

Otmuchów
Otmuchów

ACdVL (Andrzej) (2021-03-04 16:05:56)

Trudno uwierzyć, że dopiero teraz zwróciłem na to uwagę: drucik biegnący nad wiatą peronową to istna ciekawostka. :)

Kolej Scheiblerowska
Kolej Scheiblerowska

ACdVL (Andrzej) (2021-03-04 16:05:05)

Kiedyś? Oby nie była to definitywna przeszłość, bo jest co podziwiać.

Otmuchów
Otmuchów

ACdVL (Andrzej) (2021-03-04 16:00:16)

Dziękuję. Niestety, często zdarza mi się o tym zapomnieć, że odpowiedź kryje się obok. :) Sławek - trudno, najważniejsze, że wiata i dworzec wyglądają jako tako. Nie można mieć wszystkiego, szczególnie biorąc pod uwagę, w jak dbającym o swoją historię kraju żyjemy.

Jędrzejów Wąskotorowy Osobowy – Szczucin koło Tarnowa Wąskotorowy
Jędrzejów Wąskotorowy Osobowy – Szczucin koło Tarnowa Wąskotorowy

ACdVL (Andrzej) (2021-03-04 15:58:08)

Mam nadzieję, że chociaż kolejka w przejezdności jest utrzymywana?

Dąbrowa Górnicza
Dąbrowa Górnicza

ACdVL (Andrzej) (2021-03-04 15:57:11)

Wielokrotnie o tym wspominałem na OBK. Więc zapytam się jeszcze raz: czy sędziwy musi u nas w ojczyźnie oznaczać - na rzeź, pod nóż? Wygląda na to, że w większości niestety tak.

Luzino
Luzino

Damian "CenTraX!" Stupień (2021-03-04 15:50:54)

Przecież taki "socjali" jest w PL od groma, każda stacja na zadupiu czy w wielkim mieście posiada/ła taki obiekt/obiekty. Skąd pomysł z tym konserwatorem ?

Potok Lubuski
Potok Lubuski

Damian "CenTraX!" Stupień (2021-03-04 15:48:25)

Ten krótki filmik https://www.youtube.… powinien Ci wyjaśnić co można a czego nie można, w skrócie z terenu ogólnodostępnego możesz wszystko nagrywać/focić. Ale polecam jako materiał dydaktyczny .. Czekam na ich filmiki z SOKistami.

| Dalej ==»

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...