OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Ogólnopolska Baza Kolejowa

Witaj w najstarszej w Polsce bazie informacji o sieci kolejowej. Znajdziesz tu najobszerniejszy spis linii, stacji, przystanków, posterunków i innych obiektów kolejowych które istnieją bądź istniały na terenie Polski. Oprócz samego spisu do Twojej dyspozycji oddajemy bogatą galerię zdjęć, informacji o stanie obecnym i historii tych obiektów. Zapraszamy do odkrywania historii kolejnictwa w naszym kraju!

Informacje:

12 września 2019 Po krótkiej przerwie wracamy z możliwością dodawania komentarzy. Ich zakres i sposób zamieszczania pozostaje jak dotychczas. Zmieniamy za to zasady zamieszczania nowych wpisów. Będą one podobne do umieszczania materiałów w galeriach. Komentować może każdy, zalogowany lub nie, z tym że wszystkie wpisy przed pojawieniem się na stronie będą przechodzić przez akceptację administratorów. Spowolni to wprawdzie proces publikacji, ale pozwoli zachować dużo wyższą jakość niż do tej pory.Mbr> Zapraszamy do ponownego komentowania materiałów!

05 września 2019 Wprowadzamy dwie innowacje do galerii. Pierwsza, to podział galerii na dwa główne działy – infrastrukturę i tabor. Nad zdjęciami można wybrać aktualny rodzaj widoku (infrastruktura, tabor lub oba). Na razie dostępna jest tylko taka podstawowa funkcjonalność, z czasem planujemy jej rozwój.
Druga, to możliwość podglądu swoich zdjęć, które zostały wysłane na serwer, ale jeszcze nie zatwierdzone przez redakcję.

19 sierpnia 2019 W związku z coraz niższym poziomem zarówno nadsyłanych materiałów jak i dyskusji, od dzisiejszego dnia wprowadzamy następujące zmiany:

  • Bezterminowo zawieszony zostaje dział komentarzy.
  • Liczba zdjęć przesyłanych do redakcji zostaje ograniczona do 10 na dobę.
  • Wszystkie zdjęcia trafiające do bazy, przed publikacją będą przechodzić akceptację redakcji. Przypominamy przy tym, że fakt pojawienia się zdjęcia w galerii nie oznacza, iż trafia ono tam na zawsze. Redakcja zastrzega sobie prawo do wycofywania i przywracania nadesłanych materiałów.

11 stycznia 2019 Jako że w Bazie pojawia się coraz więcej komentarzy, mających charakter wycieczek personalnych, od dnia dzisiejszego zawieszamy możliwość dodawania wpisów przez osoby niezalogowane. Ponadto wprowadzamy możliwość bezpośredniego kontaktu (przez formularz mailowy) z każdym komentującym. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na podniesienie jakości tego elementu strony.

6 października 2018 W związku z poważną zmianą sposobu dystrybucji mapy przez serwis Google (duże ograniczenie ilości darmowych wyświetleń przy jednoczesnym drastycznym podniesieniu cen za dodatkowe), od dzisiejszego dnia z naszej mapy znikają warstwy tego dostawcy.

starsze:

Ostatnio dodano zdjęcia

Obiekty ostatnio skomentowane

Białystok Południowy
Białystok Południowy

Rower kolejowy (2019-09-23 20:13:42)

To nie to miejsce, posterunek obsługujący rozgałęzienie lini znajdował się kilkaset metrów na północ, a łuk linii do Białegostoku był "ciaśniejszy" co doskonale widać na starych mapach. Pamiętam fundamenty budynku posterunku, był dość duży z eleganckimi schodami okalającymi cały front. Były też budynki mieszkalne i gospodarcze, zostały rozebrane jakieś kilkanaście lat temu.

Spychowo
Spychowo

Damian Stupień (2019-09-23 11:09:53)

Tyle że potem takie ogrodzenia trują okoliczną glebę a po ich "przydatności" pali się w piecach czy wyrzuca w las ...

Iwiny
Iwiny

Damian Stupień (2019-09-23 11:07:57)

Dokument o tragedii w Iwinach - https://www.youtube.…

Nysa Miasto – Ścinawa Mała
Nysa Miasto – Ścinawa Mała

EN57 (2019-09-23 08:16:04)

Hajduki Nyskie - Kępnica

Repty
Repty

Damian Stupień (2019-09-23 07:57:47)

To jest peron służbowy, stacja była typową stacją towarową z której obsługiwano bocznice, szopę itp.

Szklarska Poręba Jakuszyce
Szklarska Poręba Jakuszyce

Tommt (2019-09-22 20:54:42)

@ #2 Zbigniew Szałkiewicz I dalej jest jedna PKP PLK zarządzająca liniami i peronami, choć w tym powyższym przypadku zarządcą jest DSDiK.

Olsztyn Likuzy
Olsztyn Likuzy

tomimaki (2019-09-22 20:50:00)

Aktualizacja: 22 września, niedziela, godzina 18:30 - pracownicy w pomarańczowych kamizelkach jeszcze kręcą się po torach, wycięto słupy trakcji w miejscu przyszłej mijanki, z obu stron torów leżą nowe szyny.

Czeremcha
Czeremcha

Paweł (2019-09-22 19:44:49)

I jedyne okienko kasowe POLREGIO w województwie.

Białystok Wiadukt
Białystok Wiadukt

Paweł (2019-09-22 19:42:57)

Rozjazdy od których bierze początek linia nr 836.

Białystok Wiadukt
Białystok Wiadukt

Paweł (2019-09-22 19:40:57)

KZKS - "eSka" się wykruszyła. Kolejowe Zakłady Konstrukcji Stalowych.

| Dalej ==»

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...