OBK logo Ogólnopolska Baza Kolejowa

Ogólnopolska Baza Kolejowa

Witaj w najstarszej w Polsce bazie informacji o sieci kolejowej. Znajdziesz tu najobszerniejszy spis linii, stacji, przystanków, posterunków i innych obiektów kolejowych które istnieją bądź istniały na terenie Polski. Oprócz samego spisu do Twojej dyspozycji oddajemy bogatą galerię zdjęć, informacji o stanie obecnym i historii tych obiektów. Zapraszamy do odkrywania historii kolejnictwa w naszym kraju!

Informacje:

16 września 2020 Baza otrzymała trzy nowe funkcjonalności. Pierwszą z nich jest możliwość filtrowania zdjęć po autorze w galeriach poszczególnych obiektów. Druga to filtr tagów w galeriach poszczególnych użytkowników, a trzecia – galeria zbiorcza generowana dla konkretnego autora. Będzie ona przydatna, gdy jego materiały dodawane są z różnych kont.

12 września 2019 Po krótkiej przerwie wracamy z możliwością dodawania komentarzy. Ich zakres i sposób zamieszczania pozostaje jak dotychczas. Zmieniamy za to zasady zamieszczania nowych wpisów. Będą one podobne do umieszczania materiałów w galeriach. Komentować może każdy, zalogowany lub nie, z tym że wszystkie wpisy przed pojawieniem się na stronie będą przechodzić przez akceptację administratorów. Spowolni to wprawdzie proces publikacji, ale pozwoli zachować dużo wyższą jakość niż do tej pory.Mbr> Zapraszamy do ponownego komentowania materiałów!

05 września 2019 Wprowadzamy dwie innowacje do galerii. Pierwsza, to podział galerii na dwa główne działy – infrastrukturę i tabor. Nad zdjęciami można wybrać aktualny rodzaj widoku (infrastruktura, tabor lub oba). Na razie dostępna jest tylko taka podstawowa funkcjonalność, z czasem planujemy jej rozwój.
Druga, to możliwość podglądu swoich zdjęć, które zostały wysłane na serwer, ale jeszcze nie zatwierdzone przez redakcję.

starsze:

Ostatnio dodano zdjęcia

Obiekty ostatnio skomentowane

Damnica
Damnica

Dawid Jastrzębski (2021-01-21 16:53:35)

Napisałem "ponoć" na podstawie własnych domysłów widocznych na zdjęciach zarejestrowanych przeze mnie. Nie upewniłem się z informacją tekstową na bazie. Lubię czytać tą stronę ale obecnie nie mam tak dużo czasu jak wcześniej by się zagłębiać w szczegóły czy obserwować na bieżąco co tu się dzieje. Jestem studentem II stopnia i mam dużo innych rzeczy na głowie. :/

Mielno Koszalińskie
Mielno Koszalińskie

Cezary Mirowski (2021-01-21 15:37:30)

Miejsce, w którym znajduje się rozjazd, latem przypomina dżunglę. Obecna pora roku pozwala na penetrację terenu i stwierdzenie 100/100, czy coś tam jeszcze pozostało. PS W połowie lat 2000 ;) czy w połowie 2000. roku?

Biała Rawska
Biała Rawska

Michał Kłosowski (2021-01-21 14:17:23)

Jak rozumiem, był to jakiś posterunek odgałęźny, z którego sterowano zjazdami międzytorowymi w obrębie tej stacji? Domniemam, że jest to już od dawna nieczynne, ale zjazdy pozostały? Jak się nimi steruje?

Rogów Osobowy Wąskotorowy – Biała Rawska Wąskotorowa
Rogów Osobowy Wąskotorowy – Biała Rawska Wąskotorowa

Michał Kłosowski (2021-01-21 14:13:17)

Hm, to wydaje mi się za szeroki jak na 750mm, chociaż to może perspektywa... Niemniej nie kojarzę takiego przejazdu z "rogowskiej", a z pobliskiej, piaseczyńskiej kolei - jak najbardziej!@ Tym bardziej pasowałoby to, iż piaseczyńska to 1000, a na 1000 mi ten rozstaw wygląda.

Strzyżyno Słupskie
Strzyżyno Słupskie

Dawid Jastrzębski (2021-01-21 12:31:30)

Przystanek bagno, jak widać... Lada chwila biorę pod lupę ten przystanek i obstawiam, że nic się nie zmieniło.

Damnica
Damnica

Dawid Jastrzębski (2021-01-21 12:04:18)

Jeszcze raz rzut oka na bryłę nastawni "Da1" z komentowanego zdjęcia tylko od innej strony.

FIAT Auto Poland
FIAT Auto Poland

Paweł Stylski (2021-01-21 10:53:43)

Przepraszam, mój błąd, już zmieniam.

Poznań Garbary – bocznice
Poznań Garbary – bocznice

Wojciech Frykowski (2021-01-21 10:27:06)

Była też bocznica do Zakładów Spirytusowych przy ul.Boźniczej. Z tego co pamiętam tor przechodził przez ul. Północną pomiędzy bramą i torem do rzeźni, a lodowiskiem Bogdanka. Na CYRYL-u jest foto, gdzie widać cysterny na tej bocznicy (prawa górna część zdjęcia) https://cyryl.poznan…

Warszawa Główna (przedwojenna)
Warszawa Główna (przedwojenna)

Adolf Nowak de Piaskowski (2021-01-21 01:02:30)

Nowe zdjęcie ale błędnie opisana lokalizacja nastawni czyli od strony wschodniej stacji. http://www.warszawa1… Z kolei na mapie lokalizacyjnej jest już wskazane prawidłowo, na wyjezdzie ze stacji w kierunku zachodnim, za dzisiejszą ulicą E. Plater.. http://www.warszawa1…

Warszawa Śródmieście
Warszawa Śródmieście

ROPA Poznań (2021-01-20 23:50:45)

Pamiętam, ze w PRL-u przechodziło się na drugą stronę właśnie na ul.Emilii Plater i tam była kawiarnia "Danusia". Jeśli chodzi o tunele to jeden z najniebezpieczniejszych jest w Kielcach. Kiedyś nawet "występował" w audycji poszukiwanych ludzi prowadzonych przez P.Fajbusiewicza Magazyn Kryminalny 997. Kamera zarejestrowała jak młoda dziewczyna weszła do tunelu i ślad po niej zaginął.

| Dalej ==»

Do zapisu

Trwa zapis, proszę czekać...