Warunki zamieszczenia materiałów w serwisie www.bazakolejowa.pl

 1. Do serwisu można dodawać pliki graficzne w formacie jpg, png, pdf. Zalecany rozmiar zdjęcia to 1280 px na dłuższym boku.
 2. W przypadku materiałów, których wielkość jest większa od 4 MB oraz zmniejszenie rozmiaru (np. planu stacji, skan rozkładu jazdy, mapa) spowodowałoby, że informacje będą nieczytelne prosimy kontaktować się z redakcją (redakcja@bazakolejowa.pl) serwisu w celu ustalenia sposobu ich dostarczenia.
 3. Prosimy nie przesyłać zdjęć na nasze adresy email oprócz sytuacji wymienionej w punkcie poprzednim. Zaoszczędzi to nasz czas.
 4. Zdjęcia: każdy może dodawać tylko i wyłącznie zdjęcia, których jest autorem lub też ma zgodę na publikowanie zdjęcia od autora. Jedynym odstępstwem od tej reguły są dawne zdjęcia, gdzie trudno ustalić autora, a prawa autorskie mogły już wygasnąć;
  • zdjęcia należy opisać komentarzem np.: wyjazd w kierunku Kowalewa, widok od strony północnej;
  • nie zamieszczać w opisach rzeczy oczywistych: np. budynek stacyjny;
  • nie zamieszczać zdjęć przedstawiających tabor kolejowy bez wyraźnego powiązania ze stacją lub linią (wyjątkiem są pomniki, skanseny i inny tabor historyczny);
  • wybrać zdjęcia najlepsze, ukazujące charakterystyczne elementy stacji, linii;
  • zdjęcia powinny być wyraźne, poprawnie skadrowane, przedstawiać obiekt będący tematem strony i doświetlone;
  • zdjęcia powinny być podpisane (autor, nadawca, data), oraz opisane w polach tytuł i treść.
  • dodając zdjęcie do galerii, autor zgadza się na jego publikację za pośrednictwem internetowej fotogalerii z zaznaczeniem, że pozostaje ono jego wyłączną własnością i bez jego zgody nie może być kopiowane, przetwarzane, wykorzystywane, publikowane w Internecie i innych mediach (stosowne ograniczeia moża wybrać przy wysyłce zdjęcia).
  • na prośbę autora redakcja może przy zdjęciu zmieścić odnośnik do jego strony lub emaila. Bez takiej zgody dane te nie będą przez redakcję rozpowszechniane. Podane adresy email nie są publikowane, a jedynie umożliwiają wysłanie wiadomości przy pomocy formularza.
 5. Jeżeli przesyłane informacje są skopiowane z czyjejś strony lub literatury, prosimy o wyraźne podanie odnośnika do strony lub notki bibliograficznej.
 6. W przypadku stwierdzenia naruszenia praw autorskich przez użytkownika, redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia wszystkich przesłanych przez niego materiałów.
 7. Redakcja serwisu zastrzega sobie prawo do niezamieszczenia i redakcji nadesłanych materiałów. Ponadto raz zamieszczone materiały mogą być przez redakcję usuwane bez powiadamiania ich autorów.
 8. Prosimy o używanie w opisach polskich liter. Zdecydowanie wygodniej się później czyta, a w przypadku nazw własnych mają one często duże znaczenie.